KURUMSAL
FİRMAMIZ HAKKINDA
TARİHÇE
GEDA Almanya’da 80 yıllık üretim geçmişiyle inşaat sektöründe kullanılan makinelerin uzmanlık ve kalite simgesi olmuştur. Geniş ürün yelpazesi ‘geçici’, ‘kalıcı’, ‘özel’ çözümler ile ‘hizmet’ olarak 4 gruba ayrılmaktadır. En basit halat asansörden insan ve malzemenin güvenle taşınmasında kullanılan asansör tipine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunmaktadır. Bunların içinde çok sayıda yük taşıma aksesuarı ile platform alternatifleri yer almaktadır.

Teknolojinin gelişimi ve mimari tasarımların değişimi ile ortaya çıkan yüksek binaların bakım, onarım ve temizliğinde ihtiyaç duyulan ‘Bina Bakım Üniteleri’ de GEDA’nın diğer bir önemli uzmanlık alanıdır. Cephe formlarının faklılığına göre her binaya özel olarak tasarlanan çözüm alternatifleri ile GEDA dünyadaki pek çok projeye ürünleri ile imzasını atmıştır.

30 yıllık tecrübesiyle Türkiye de faaliyet gösteren sektördeki söz sahibi firmalardan biri olan MAJOR Mümessillik firması ile güçlerini birleştiren GEDA Almanya tarafından 2012 yılında GEDA MAJOR kurulmuştur. Gebze Dilovası’nda toplam 5000 metrekare alana yayılan fabrikasında CE standartlarına uygun üretim ve montaj yapılmaktadır. Başta Türkiye, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve tüm Dünya ülkeleri olmak üzere geniş bir coğrafyaya ürün sunmakta olan GEDA MAJOR salt bir montaj üssü değil, tasarım ve üretim de ihraç eden bir firmadır.

Sahip olduğu zengin çözüm alternatifleri, yüksek tecrübesi, yetenekli ve profesyonel kadrosuyla şimdiden sektörünün lider firmalarından biri ve pazarın tercih markası olmuştur.